Resposta:
Massa de galetes:
Massa de pastes:
Explicació:
Només per al curtcircuit es trucarà la massa de galetes
Sabem que Robert es ven
Per intentar arribar a quant de cada cost, necessitem deixar de banda una de "massa"; ho fem fent fins i tot una de les massa i després l'eliminem (per ara)
I si els posem junts i restem un per un,
Obtenim
Ara podem tornar a la massa que deixem de banda. I aquesta vegada ja sabem quant costar la massa de pastisseria, així que ho fem, en cas de Phil
I ens vam quedar amb això
Store A ven 2 paquets de 24 de llimonada per $ 9. Store B ven 4 paquets de 12 llimonades per $ 10. La botiga C ven 3 paquets de 12 per $ 9. Quin és el preu unitari per a un pot de llimonada per a cada botiga?
Vegeu un procés de solució a continuació: La fórmula per trobar el preu unitari per a una sola llauna de llimonada és: u = p / (q xx k) On: u és el preu unitari d’un sol element: el que estem resolent en aquest problema . p és el preu total dels productes. q és la quantitat de paquets venuts. k és la mida dels paquets. Emmagatzemeu A: ** p = $ 9 q = 2 k = 24 Substituïu i calculeu u dóna: u = ($ 9) / (2 xx 24) = ($ 9) / 48 = 0,1875 $ # a la botiga A El preu unitari d’una sola llauna de llimonada és: $ 0,1875 Ara hauríeu de poder utilitzar aquest mateix proc
El Main Street Market ven les taronges a 3,00 dòlars per cinc lliures i les pomes a 3,99 dòlars per tres lliures. The Off Street Market ven taronges a 2,59 dòlars per quatre lliures i pomes a 1,98 dòlars per dues lliures. Quin és el preu unitari de cada article de cada botiga?
Vegeu un procés de solució a continuació: Main Street Market: Taronges: anomenem el preu unitari: O_m O_m = ($ 3,00) / (5 lb) = ($ 0,60) / (lb) = $ 0,60 per lliura Pomes - Truquem el preu unitari: A_m A_m = ($ 3,99) / (3 lb) = ($ 1,33) / (lb) = 1,33 dòlars per lliura del mercat de carrers: taronges: anomenem el preu de la unitat: O_o O_o = (2,59 $) / (4 lb) = ($ 0,65) / (lb) = 0,65 dòlars per lliura Pomes - Anomenem el preu unitari: A_o A_o = ($ 1,98) / (2 lb) = (0,99 USD) / (lb) = 0,99 USD per lliura
Trevor fa 8 lots de galetes amb 14 galetes a cada lot. Deixarà 4 galetes de cada lot per a la venda d’albercat i posa la resta en un pot. Quantes galetes posa Trevor al pot?
Consulteu l’explicació. Trevor comença amb 8 lots de galetes, amb 14 galetes a cada lot: 8 * 14 = 112 Això significa que Trevor tindria 112 galetes en total. Però, no tan ràpid. El problema de la paraula indica que deixa 4 galetes de cada lot i posa la resta en un pot. Ara anem a convertir-lo en una expressió: 8 * (14-4) Trevor encara tindria 8 lots de galetes, però en lloc de tenir 14 galetes a cadascuna, hi hauria 10. Per què? Recordeu, Trevor va treure 4 galetes de cada lot. Ara simplificem la nostra expressió: 8 * (14-4) 8 * 10 I finalment tenim la nostra resposta: 8 * 10 =