Resposta:
Un peu d’herba costa 6 dòlars
Una olla d’heura costa 5 dòlars
Explicació:
Representem la gespa i l'heura com a variables separades
SOD = x
Ivy = x
Ara podem utilitzar la informació de Scott i Julio per crear un sistema d'equacions.
Podem restar la nostra primera equació del segon per resoldre y.
el que resulta en
y = 5
Utilitzant la substitució posterior es pot connectar el nostre valor Y en una de les equacions per resoldre per x.
x = 6
Per tant, un metre de gespa costa $ 6 i una olla d'edera costa 5 dòlars
La funció c (p) = 175 + 3.5p es pot utilitzar per definir el cost de produir fins a 200 olles de ceràmica. Si els materials són de 175 dòlars i el cost addicional per produir cada pot és de 3,50 dòlars, quant costarà produir 125 olles?
Consulteu l'explicació Utilitzant la funció donada tenim que c (p) = 175 + 3,5 * (125) = 612,50 $
Maria té 24 dòlars, cada un dels seus germans té 12 dòlars. Quants dòlars va haver de donar a cadascun dels seus germans per tal que tothom de quatre germans tingui la mateixa quantitat?
$ 3 Suposo que ella és una de les 4 germanes: cadascuna té 12 dòlars, inclosa Maria, una vegada que manté els 12 dòlars tindrà $ 24- $ 12 = $ 12 per distribuir quatre maneres: $ 12/4 = $ 3 Així Maria manté els seus $ 12 + $ 3 = $ 15 i dóna a cadascun dels seus tres germans tres dòlars, ara els quatre germans tenen 15 dòlars.
Mason va gastar 15,85 dòlars per a 3 portàtils i 2 caixes de marcadors. Les caixes dels mercats van costar 3,95 dòlars cadascun, i l’impost sobre vendes va ser de 1,23 dòlars. Mason també va utilitzar un cupó de 0,75 dòlars de la seva compra. Si cada portàtil tenia el mateix cost, quant costava?
Cada bloc de notes és de 2,49 dòlars. Per tant, la fórmula d’aquesta pregunta en particular és 3x + 2 ($ 3.95) + $ 1.23- $ 0.75 = $ 15.85. 2 ($ 3,95) és igual a les 2 caixes de marcadors adquirides com a 3,95 dòlars cadascuna. 1,23 dòlars és igual a l'impost sobre vendes d'aquesta transacció. - $ 0,75 és igual al seu cupó que elimina 75 centaus del subtotal.